KaymakamlığımızSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hayata geçirilen "Mut'lu Yaşlılar Artık Yalnız Değil Projesi" ile ihtiyaç sahibi yaşlıların evinde temizlikyapılıpgünlük yemek ve ütü ihtiyaçları karşılanıyor. Kaymakamımız yaptığı açıklamada,vakfın sosyal projelerine bir yenisini daha eklediğini belirtti.

Sosyal devlet olmanın gereği olarak bir takım görev ve sorumluluklarolduğunu ifade eden kaymakamımız, şunları kaydetti:

"Bu sorumluluk bilinciyle ilçemizde bulunanyaşlı, kimsesiz, ihtiyaç sahibi, kendi ev işlerini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımıza kol kanat germek devlet olarak boynumuzun borcudur. Biz de bu amaçla 'Mut'lu Yaşlılar Artık YalnızDeğil Projesi'ni hayata geçirerekkendi ev işini yapamayacak durumda olan vatandaşlarımızın evinde bakım hizmetlerini yapıyoruz. Yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımıza sahip çıkıyoruz.Günlük temizlik ve bakım ihtiyacını karşılayamayan, ekonomik yoksulluk içinde, sağlıksız bir ortamda yaşam mücadelesi veren yaşlılarımızın elinden tutuyoruz."

Kaymakamımız, proje kapsamındaher gün 7 yaşlının evine hizmet götürüldüğünü, proje kapsamında 7 kişinin istihdam edildiğini aktardı.

Yaşlı vatandaşlar dabu tür çalışmalardan memnuniyet duyduklarını bildirdiler.