Kaymakamlığımıztarafından hayata geçirilen "Bu kursta bir iş var"projesiyle 288kişiyeiş makinesioperatörlüğü belgesi verilecek.

Kaymakamımız,Mut Halk Eğitim Merkezi KonferansSalonunda yapılan bilgilendirme toplantısında, açılan bukurslar ilebirçok kişiyeiş imkânı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sosyaldevlet olmanın gereği olarak bir takım görev ve sorumluluklarının olduğunu ifade eden kaymakamımız, şöyle devam etti: 'Bu bilinçle ilçemizde bulunanişsiz ve mesleği olmayan vatandaşlarımızakolkanat germek, devlet olarak boynumuzun borcudur. Biz de iş makinesioperatörleri yetiştirmek amacıyla Bu Kursta Bir İş Var projesini hayata geçirdik. Kursun bitiminde ise mezunlaraiş makinesioperatörlük belgesi verilecek.Bu sayede işiolmayan vatandaşlarımıza da iş imkânı sağlamış olacağız."

Düzenlenecek kursta,72 saatlik teorik eğitimin verileceğini anlatan kaymakamımız, ilk katılım için 120 kişilik kontenjan belirlediklerini ancak taleplerin yoğunlaşması nedeniyle kontenjanı288 kişiye çıkardıklarını belirtti.25 Ekim'de başlayan eğitimin, şubat ayının 10'undatamamlanacağını bildirildi.