İlçemizde Emniyet Kemeri sizi Koltuğa Değil hayata bağlar projesi kapsamında kurallara uyan sürücülere Zeytinyağı verildi.

İlçemizde polisler, yapılan denetimlerde mut üzerinden tatil beldelerine seyahat etmekte olan emniyet kemeri takan ve emniyet kemeri kullanmaya söz veren sürücülere mut Zeytinyağı dağıtıldı.

Emniyet kemeri sizi koltuğa değil Hayata Bağlar projesiyle ilgili bilgi veren Kaymakamımız , 'Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının çok yüksek olduğu Türkiye'de ve ilçemizde, bu sorunun çözümü yönünde uygulamaya konulan bir projedir. Proje kapsamında yapılan uygulama ve denetimlerde emniyet kemerin önemeni bir kez daha sürücülerimize anlatıyoruz.' Emniyet kemeri sizi koltuğa değil hayata bağlar' projesindeki amacımız ölümlü ve yaralamalı trafik kazası sayısını azaltmak, emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmaktır. Özellikle ölümlü kazalarda emniyet kemerinin büyük oranında hayata bağladığı, açık ve net bir şekilde gözlemliyoruz. Bu projeyle trafik kurallarına uyulması gerektiğini anlata bilmeyi ve emniyet kemeri takma bilincini aşılamayı hedefledik. Projemiz kaymakamlık, Belediye, Emniyet Müdürlüğü, Mut Gıda Tarım ve hayvancılık müdürlüğü ve Aydoğanlar zeytinyağı firması işbirliği ile gerçekleştirildi.

Bu uygulamada Mut Zeytinyağını da tatil beldelerine giden tatilcilere tanıtmayı hedeflediklerini belirten kaymakamımız, dünya standardından yüzde 0, 8 çok daha düşük düzeyde yüzde 0,4 asit içeren sızma zeytinyağı üretildiği, hususları dikkate alındığında, Mut'un sahip olduğu bu değer ile Türkiye'nin en önemli zeytin ve zeytinyağı merkezi olma potansiyelini taşıdığı görülmektedir. Mut organik zeytin ve zeytinyağı üretimi konusunda firmaların ve tüketicilerin ilgi odağı olmuştur. Sağlıklı yaşam için zeytinyağı tüketmelerini öneriyorum ve emniyet kemeri sizi koltuğa değil, hayata bağladığını hatırlatmak istiyorum dedi.